Księgi handlowe

Pełna księgowość w Gdańsku – Usługi księgowe Gdańsk

Pełna księgowość w Gdańsku - Usługi księgowe Gdańsk

Jest to system ewidencji księgowej, który może przysparzać pewne problemy początkującym przedsiębiorcom. Prowadzenie działalności gospodarczej zmusza nas do jej ewidencjonowania. Jest to konieczność dokumentowania prowadzonych przez nas działań, w ramach naszej firmy. Księgi handlowe możemy określić inaczej jako prowadzenie pełnej księgowości lub nazwać mianem Ksiąg Rachunkowych.

Kto jest zobowiązany do prowadzenia Ksiąg Handlowych?

Do prowadzenia pełnej księgowości zobligowane są kapitałowe spółki prawa handlowego, czyli spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Księgi Handlowe, muszą prowadzić również spółki osobowe prawa handlowego, takie jak spółki komandytowe i komandytowo-akcyjne. Na liście firm, jakie zobowiązane są prowadzić Księgi Handlowe, nie może zabraknąć również spółek jawnych osób fizycznych, spółek partnerskich, spółek cywilnych osób fizycznych, których przychody w ramach działalności za poprzedni rok obrotowy przekroczyły 1 200 000 euro w przeliczeniu na PLN.

Usługi pełna księgowość Gdańsk

 

Jako firma z wieloletnim stażem proponujemy Państwo usługi pełnej księgowości. Polecamy nasze usługi księgowe w Gdańsku i na terenie całego Trójmiasta. Biuro znajduje się w środkowej części Gdańska. Dzięki temu dojazd do nas jest bardzo łatwy.

Aby uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące pełnej księgowości lub zacząć korzystać z usług „Dobra księgowość 24”, skontaktuj się nami.